Pořiďte svým dětem bezpečné náušnice bez obsahu niklu

Působí náušnice vašemu dítěti nepříjemné zdravotní problémy? Zkusili jste již náušnice z různých materiálů a vždy dítě trápí vyrážka, kůže zčervená, svědí a oteče, někdy se vytvoří i puchýřky? Pak vaše malá slečna patří k citlivým dětem, které trpí kontaktní alergií. V tom případě je nutné obzvlášť pečlivě vybírat náušnice, které neobsahují nevhodné materiály, zejména kobalt, chróm a nikl. Právě alergie na nikl je nejběžnější kontaktní alergií, kterou často vyvolávají šperky, které tento kov obsahují.

Nejčastěji se jedná o bižuterii, ale nikl obsahují i zlaté a stříbrné šperky, dokonce i šperky z chirurgické oceli. Problémy mohou způsobit i kvalitní šperky, které dodržují stanovenou hranici koncentrace niklu. U senzibilních jedinců včetně dětí stačí i toto minimální povolené množství k vyvolání alergické reakce.  

Pro úplnost dodejme, že v našem okolí se vyskytuje mnoho předmětů obsahujících nikl. Jsou to mince, zipy, spony na opasku, obroučky brýlí, příbory a nádobí, klíče, nůžky atd.

Zlato, stříbro, ocel?

Ani zlaté náušnice nezaručí, že u dítěte nevyvolají alergii. Zvláště náušnice z bílého zlata, které je slitinou zlata, niklu, mědi a zinku. Alergii mohou vyvolat i stříbrné šperky, proto jsou vhodnější šperky tzv. rhodiované, kdy jejich povrch pokrývá vrstva vzácného hypoalergenního kovu - rhodia. Šperky z chirurgické oceli jsou dobrou volbou, protože chirurgická ocel alergie obvykle nevyvolává, ale není úplně bez rizika, neboť i ona obsahuje nikl.

Titan a plast

Velmi dobře je organismem přijímán titan, který se využívá k výrobě implantátů a jiných lékařských produktů, kde často nahrazuje chirurgickou ocel. Náušnice z čistého lékařského titanu jsou zcela bez niklu a patří tedy ke skutečně bezpečným šperkům.

Mezi bezpečné šperky můžeme zařadit i šperky z lékařského plastu, neboť i tento materiál je úplně bez niklu (0%). Čistý lékařský plast je jedinečný, protože neobsahuje vůbec žádný kov. Používá se již více než 40 let ve zdravotnictví a dosud nebyl zaznamenán jediný případ alergické reakce. Vyrábí se z něj například vlákna pro sešívání kůže v chirurgii.

Bezpečné náušnice

Jaké náušnice jsou bezpečné? U každého dítěte je to individuální. Některé snese cokoliv, jinému vyhovují náušnice ze žlutého zlata a z bílého nikoliv, někomu nečiní potíže stříbrné náušnice, jsou-li rhodiované, pro další jsou nejvhodnější náušnice z chirurgické oceli. Některé děti vyžadují zvláštní opatrnost a péči a pro ně jsou nejbezpečnější náušnice vyrobené z lékařských materiálů – titanu a plastu.

Ale i dítě, které neprojevuje známky alergie, může během života alergii získat, právě kontaktem s předměty obsahujícími nikl, zejména pravidelným nošením šperků. Problémům je tedy možné předejít, zejména pořizujeme-li náušnice pro dítě v útlém věku. Náušnice z lékařského titanu a plastu jsou vhodné pro kohokoliv.

Vyberte si u nás

Náušnice, které v našem obchodě nabízíme, jsou vyrobeny z čistého lékařského titanu či plastu s 0% niklu. Pro zajištění maximální šetrnosti ke kůži jsou navrženy ve spolupráci s dermatology.

Titanové náušnice si můžete vybrat buď v přírodním provedení, nebo postříbřené či pozlacené. Pokovené jsou jen části, které nepřicházejí do přímého kontaktu z kůží. Na výběr máte náušnice, které jsou celé z titanu, nebo titanové či plastové náušnice zdobené krásnými krystaly či perličkami Swarovski.

Náušnice jsou určeny pro trvalé nošení, nejedná se tedy o nastřelovací náušnice. Jaký je rozdíl mezi nastřelovacími a trvalými náušnicemi? Trvalé náušnice mají tupý hrot, zatímco nastřelovací náušnice mají ostrý hrot a mají i jinou pojistku. Nastřelovací náušnice by se měly vyměnit max. za 20-30 týdnů za trvalé. Pro úplně nejmenší děti jsou vhodné trvalé náušnice o průměru do 5 mm, mohou je nosit libovolně dlouho, nemusí se vyměňovat.

Náušnice dodáváme v balení Clean pack, které zaručuje hygienickou čistotu náušnic až do otevření balení. Přelepka funguje jako plomba. Náušnice se vyrábějí ve Švédsku a jejich výroba je kompletně kontrolována a dokumentována.

krabičky

Péče o šperky

Pro čištění náušnic používejte vlažnou mýdlovou vodu. Nikdy nečistěte náušnice namočením do lihu, alkoholu nebo jiných dezinfekčních prostředků, nevyvařujte je. Došlo by k poškození náušnic, k jejich zabarvení, ohnutí nebo zlomení, k vypadnutí kamínků. Na poškození náušnic tímto nesprávným zacházením se nevztahuje záruka.

 

Vyberte si

NÁUŠNICE Z TITANU A PLASTU